Otváranie Bánoša 2018 - Prihláška

02.03.2018

Milí priatelia, farmári, domáci spracovatelia, kuchári a reme-selníci, producenti tradičných regionálnych výrobkov a jedál!

Dovoľujeme si Vám zaslať prvú informáciu o našom už spoločnom podujatí k zahájeniu poľnohospodárskej sezóny - TRADIČNÁ CHUŤ JARI (Otváranie Bánoša)

Pre jarné podujatie je už roky je nosnou témou jahňacina a jedlá z jahňaciny. Chceme širokej verejnosti odprezentovať domáce a tradičné produkty z regiónov Horehronie, Gemer, Novohrad, Podpoľanie, Hont a Tekov. A okrem regionálnych špecialít z jahňaciny aj syry a mliečne výrobky, gazdovské mäsové špeciality, hydinu, včelárske produkty, bylinné produkty, ovocie, zeleninu, vína a pivá. A ako doplnok z regiónov i tradičné remeslá spojené s predvádzaním. Uvítali by sme ucelené regionálne ponuky miestnych produktov.

Okrem toho pripravujeme aj sprievodné akcie pre záhradkárov, chovateľov domácich zvierat, včelárov, gazdinky a deti. Túto jar sa zameriame okrem už zabehnutých ukážok štepenia ovocných stromčekov, včelárenia, detskej školy varenia aj na ukážky pletenia košíkov a pečenia domáceho chleba.

Ako už býva zvykom, podujatie bude spestrené i ďalšími atrakciami pre deti i dospelých a kultúrnym programom s ľudovou hudbou Jána Maka a s detským folklórnym súborom Radosť.

Upozorňuje, že podujatie je určené len pre tých, čo predávajú svoje vlastné výrobky. Každý predajca musí požiadať o povolenie stánkového predaj na MsÚ a sám zodpovedá za dodržiavanie platnej legislatívy z hľadiska daňových, živnostenských i prevádzkových predpisov.

Tradičná chuť jari - otváranie Bánoša, farmársky trh sa uskutoční

v sobotu 21.apríla od 10:00 do 16:00 hod.

Prihlášky na priloženom formulári môžete zasielať do 31. marca 2018. Nevyhnutnou podmienkou pre registráciu je uvedenie sortimentu ponuky predaja výrobkov, služieb, jedál a občerstvenia. Organizátori si vyhradzujú právo nezaregistrovať takých účastníkov, ktorí nesplnia podmienky ponuky tradičných domácich výrobkov a jedál, v súlade so zameraním podujatia a nepochádzajú z uvedených historických regiónov.

Na stiahnutie:   

PRIHLÁŠKA OTVÁRANIE BÁNOŠA 2018

Vstupná informácia Otváranie Bánoša 2018